AGROVIS ...Serowarstwo Farmerskie i Rzemieślnicze...
kultury bakterii,
żywe kultury bakterii,
kultury bakterii do produkcji sera,
kultury bakterii do produkcji jogurtu,
kultury bakterii do produkcji twarogu,
produkcja sera,
produkcja twarogu,
produkcja jogurtu,
szkolenia serowarskie,
kursy serowarskie,
kotły serowarskie,
kocioł serowarski,
podpuszczka,
chlorek wapnia,
formy serowarskie,
krajacz skrzepu,
powłoka serowarska,
serowarstwo farmerskie,
sery farmerskie,
serowarstwo rzemieślnicze,

Na tej stronie znajdują się zdjęcia z życia Agrovis.

Aby obejrzeć zdjęcia wybierz z menu po prawej stronie kategorię.

We wrześniu w dniach 20-23 we włoskim miasteczku Bra już po raz dziewiąty odbyła się największa serowarska impreza w Europie: Festiwal Sera. Według organizatorów zaprezentowano ponad 150 gatunków sera , a ilość odwiedzających oszacowano na około 250 tysięcy. Kolejny raz Agrovis zorganizował wyprawę na to serowarskie święto, tym razem autokarową. Uczestniczyli w niej członkowie Slow Food®Varmia, producenci serów farmerskich, uczestnicy naszych kursów oraz wszyscy chętni miłośnicy serowych smaków, którzy zdecydowali się do nas dołączyć. Razem nasza grupa liczyła ponad 30 osób. Cały dzień „wałęsaliśmy się „ po miasteczku oglądając i kosztując kolejnych serowych specjałów.

We Włoszech spędziliśmy łącznie 3,5 dnia. Oprócz Bra w planie wycieczki było jeszcze 5 wizyt na farmach produkujących różne naturalne produkty. Wygospodarowaliśmy także kilka godzin na turystyczne zwiedzanie Parmy.

Odwiedziliśmy farmę produkującą sery kozie oraz wytwórnię naturalnie dojrzewających szynek i innych wędlin w okolicach Parmy. Wielkie wrażenie wywarła wizyta w tradycyjnej serowni produkującej ser Parmezan. Produkcja odbywa się ręcznie w stożkowych kotłach, każdy o pojemności 1200 litrów, z których formuje się tylko 2 sery. Widok dojrzewalni z 22 tysiącami kręgami sera, to rzeczywiście niebywałe przeżycie.

Wszystkim zapadła też w pamięci wizyta na farmie Luca Bonizzoni. Produkuje się tam kilka rodzajów ekologicznego wina, wiele odmian ekologicznego miodu ora drobne ilości doskonałych wędlin.

A przed samym wyjazdem wpadliśmy jeszcze do winnicy Marchese Adorno. Tam poczyniliśmy solidne zakupy trunku, który tak dobrze pasuje do serów. Nie muszę dodawać, że we wszystkich odwiedzanych farmach odbywały się degustacje produktów, a nasze kubki smakowe szalały od pysznych, serów, win, wędlin i miodów.

Myśmy tam byli, miód i wino pili, a Państwu prezentujemy fotoreportaż z tego jakże udanego wyjazdu.

Autor: Agrovis Zdjęcia

Created by TERABAJT