AGROVIS ...Serowarstwo Farmerskie i Rzemieślnicze...
kultury bakterii,
żywe kultury bakterii,
kultury bakterii do produkcji sera,
kultury bakterii do produkcji jogurtu,
kultury bakterii do produkcji twarogu,
produkcja sera,
produkcja twarogu,
produkcja jogurtu,
szkolenia serowarskie,
kursy serowarskie,
kotły serowarskie,
kocioł serowarski,
podpuszczka,
chlorek wapnia,
formy serowarskie,
krajacz skrzepu,
powłoka serowarska,
serowarstwo farmerskie,
sery farmerskie,
serowarstwo rzemieślnicze,

Gala laureatów – II Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych

W piątkowy wieczór, o godzinie 20-tej, w Sali restauracyjnej Hotelu Krasicki zebrało się około 70 osób, aby uczestniczyć w ogłoszeniu wyników Konkursu na Najlepszy Ser Festiwalu oraz w degustacji smakołyków przygotowanych przez szefa hotelowej kuchni, Krzysztofa Mazurka.

Ceremonię wręczenia nagród poprowadził Bartek Zdanowicz. Jako pierwszy zabrał głos Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Artur Wajs, serdecznie witając wszystkich zebranych i życząc im wielu pozytywnych festiwalowych wrażeń.

Następnie na scenie pojawił się Mirek Sienkiewicz, członek jury, który zaprezentował pozostałych jurorów. Przyznano 3 nagrody w różnych kategoriach oraz nagrodę główną.

W tym roku z rąk Przewodniczącego Jury Jean-François Clémenta, otrzymała ją Małgorzata Klause-Wojas z firmy Capra-Campinos za „Ser kozi Capra” Pełne wyniki konkursu znajdują się na stronie w pliku „Wyniki konkursu na najlepszy ser festiwalu 2012”

Organizatorzy przyznali także dwa wyróżnienia specjalne:

– Agnieszce Kręglickiej za promowanie smaków żywności naturalnej, w tym serów, i życzliwe wspieranie idei festiwalu serów w Lidzbarku Warmińskim

-Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK za konsekwentną promocję i osiągnięcia w zachowaniu tradycji serowarskiej w warunkach produkcji przemysłowej.

Na koniec części oficjalnej został odczytany list gratulacyjny od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa.

A potem padano polskie białe wino z winnicy Jadwigi i Marcina Lorków i rozpoczęło się kilkugodzinne biesiadowanie. W mistrzowskiej ofercie szefa kuchni nie zabrakło oczywiście akcentów serowych. A jak było zobaczcie Państwo sami.

gala

A PONIŻEJ, JAK ZWYKLE, KRÓTKI FOTOREPORTAŻ

Autor: Agrovis II Festiwal Czas Na Ser!

Created by TERABAJT