Gala laureatów – II Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych

Gala laureatów – II Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych

W piątkowy wieczór, o godzinie 20-tej, w Sali restauracyjnej Hotelu Krasicki zebrało się około 70 osób, aby uczestniczyć w ogłoszeniu wyników Konkursu na Najlepszy Ser Festiwalu oraz w degustacji smakołyków przygotowanych przez szefa hotelowej kuchni, Krzysztofa Mazurka.

Ceremonię wręczenia nagród poprowadził Bartek Zdanowicz. Jako pierwszy zabrał głos Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Artur Wajs, serdecznie witając wszystkich zebranych i życząc im wielu pozytywnych festiwalowych wrażeń.

Następnie na scenie pojawił się Mirek Sienkiewicz, członek jury, który zaprezentował pozostałych jurorów. Przyznano 3 nagrody w różnych kategoriach oraz nagrodę główną.

W tym roku z rąk Przewodniczącego Jury Jean-François Clémenta, otrzymała ją Małgorzata Klause-Wojas z firmy Capra-Campinos za „Ser kozi Capra” Pełne wyniki konkursu znajdują się na stronie w pliku „Wyniki konkursu na najlepszy ser festiwalu 2012”

Organizatorzy przyznali także dwa wyróżnienia specjalne:

– Agnieszce Kręglickiej za promowanie smaków żywności naturalnej, w tym serów, i życzliwe wspieranie idei festiwalu serów w Lidzbarku Warmińskim

-Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK za konsekwentną promocję i osiągnięcia w zachowaniu tradycji serowarskiej w warunkach produkcji przemysłowej.

Na koniec części oficjalnej został odczytany list gratulacyjny od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa.

A potem padano polskie białe wino z winnicy Jadwigi i Marcina Lorków i rozpoczęło się kilkugodzinne biesiadowanie. W mistrzowskiej ofercie szefa kuchni nie zabrakło oczywiście akcentów serowych. A jak było zobaczcie Państwo sami.

gala

A PONIŻEJ, JAK ZWYKLE, KRÓTKI FOTOREPORTAŻ