AGROVIS ...Serowarstwo Farmerskie i Rzemieślnicze...
kultury bakterii,
żywe kultury bakterii,
kultury bakterii do produkcji sera,
kultury bakterii do produkcji jogurtu,
kultury bakterii do produkcji twarogu,
produkcja sera,
produkcja twarogu,
produkcja jogurtu,
szkolenia serowarskie,
kursy serowarskie,
kotły serowarskie,
kocioł serowarski,
podpuszczka,
chlorek wapnia,
formy serowarskie,
krajacz skrzepu,
powłoka serowarska,
serowarstwo farmerskie,
sery farmerskie,
serowarstwo rzemieślnicze,

IV FESTIWAL SERÓW FARMERSKICH I TRADYCYJNYCH W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

czas_na_ser_logo_small (1)

Już po raz czwarty amatorzy tradycyjnych serów spotkają się w Lidzbarku Warmińskim na przedzamczu i dziedzińcu Hotelu KRASICKI na IV Ogólnopolskim Festiwalu Serów Farmerskich i tradycyjnych. Festiwal „Czas na Ser” to jedyna w Polsce impreza służąca odbudowie i rozwojowi tradycji serowarskiej oraz przywróceniu „zapomnianych smaków. To miejsce spotkań, wzajemnej edukacji i integracji środowiska małych producentów oraz miłośników tradycyjnych serów.

Festiwal buduje pozytywny wizerunek małych wytwórców, docenia ich wysiłek oraz promuje walory serów farmerskich i tradycyjnych, produkowanych zgodnie ze sztuką serowarską.

Pierwszy dzień przeznaczony jest dla producentów i osób głębiej zainteresowanych serowarstwem farmerskim i jego problemami. W ramach seminarium planowane są wystąpienia prelegentów z Francji i Polski, przedstawiciela nadzoru weterynaryjnego, przekazane będą informacje z prac Europejskiej Sieci Serowarów Farmerskich i Rzemieślniczych, organizacji reprezentującej interesy małych producentów w Europie i wspierającej merytorycznie festiwal w Lidzbarku.

Seminarium zakończy się warsztatem smaku z paletą unikatowych serów europejskich „Sery Europy”. Pierwszy dzień zakończy się uroczystą kolacją.

Kolejne dwa dni będą otwarte i skierowane do festiwalowych gości, którzy będą mogli próbować i kupować różne polskie sery farmerskie, dostępne na co dzień tylko na lokalnych rynkach. Będzie tez możliwość zakupu kilku serów francuskich.

Będą to unikatowe sery farmerskie lub rzemieślnicze, przeważnie z surowego mleka, dostępne tylko podczas festiwalowych dni.

W tym roku, po raz pierwszy będziemy gościć serowarów litewskich z ich własnym stoiskiem.

Dla zainteresowanych przygotowano szereg warsztatów smaku, podczas których będą mogli spróbować serów na co dzień niedostępnych na polskim rynku i wzbogacić swoją wiedzę o ich walorach i pochodzeniu. Będą warsztaty kulinarne oraz prezentacja dotycząca domowej produkcji mlecznych napojów fermentowanych.

Jak zwykle, festiwalowi będzie towarzyszyć szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci oraz spokojna, nastrojowa festiwalowa muzyka. Ciesząc się na spotkanie z Państwem, kolejny raz zapraszamy w dniach 13-15 czerwca do Lidzbarka Warmińskiego – serowej stolicy Polski!

Organizatorzy: Urząd Miasta Lidzbark Warmiński, Hotel Krasicki, firma Agrovis.

www.czasnaser.pl, www.agrovis.eu, www.lidzbarkwarminski.pl, www.hotelkrasicki.pl

Autor: Agrovis IV Festiwal Czas Na Ser!

Created by TERABAJT