Kategorie
news nowe

IX Festiwal Czas na Ser

Drodzy Państwo!

W tym roku spotykamy się w Lidzbarku już po raz dziewiąty! Jesteśmy niezwykle dumni i szczęśliwi, że Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych CZAS NA SER z roku na rok cieszy się coraz większym Państwa zainteresowaniem. W tym roku impreza odbędzie się w pierwszy weekend czerwca. W piątek, 31 maja zapraszamy na seminarium poświęcone jak zwykle problemom technologicznym, na które napotykają mali producenci w procesie produkcyjnym farmerskiego przetwórstwa mleka. Przewidywane są wystąpienia przedstawicieli Agrovisu i firmy CSK. Omawiane będą problemy dotyczące kontroli procesów technologicznych, wad twarogów i metod pielęgnacji serów.

Seminarium zakończy się komentowaną degustacją serów europejskich. W tym roku będą to  sery z Włoch, Hiszpanii, Holandii, Białorusi, Litwy i Słowenii.

Sobota i niedziela to tradycyjnie już dni otwarte dla odwiedzających, a to oznacza warsztaty smaku, stragany wypełnione serami, wypiekami, lodami, najwyższej jakości oliwami, konfiturami, kawą, napitkami, chutneyami, dobrym lokalnym piwem, miodem i nalewkami oraz innymi pysznościami. W tym roku mamy kilku nowych wystawców, więc oferta będzie jeszcze bardziej urozmaicona J Przewidujemy nowość w postaci specjalnej przestrzeni gastronomicznej z wiktuałami kuchni Ziemi Warmińskiej, przygotowanymi według tradycyjnych receptur przez Krzysztofa Mazurka, szefa kuchni Hotelu Krasicki. A pyszności te oczywiście w towarzystwie wybornego piwa rzemieślniczego z pobliskich lokalnych browarów oraz przy dźwiękach muzyki na żywo.

Jest nam również bardzo miło poinformować, że w tym roku z okazji Czasu Na Ser, Muzeum na Zamku przewiduje dodatkowe atrakcje dla odwiedzających naszą imprezę (uchylając rąbka tajemnicy zdradzimy jedynie, że jest to między innymi escape room…;))

Serdecznie zapraszamy !!! Do zobaczenia w Lidzbarku Warmińskim J

FORMULARZE DLA WYSTAWCÓW JUŻ DOSTĘPNE. PO WYPEŁNIENIU PROSIMY PRZESYŁAĆ JE NA ADRESY PODANE W TREŚCI FORMULARZY.

Zapytania w kwestii wystawienia się prosimy kierować na adresy:

mirek.sienkiewicz@agrovis.eu  w przypadku wystawców serowarskich

 wystawcy.czasnaser@wp.pl w przypadku wystawców innych produktów

DO POBRANIA:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *