AGROVIS ...Serowarstwo Farmerskie i Rzemieślnicze...
kultury bakterii,
żywe kultury bakterii,
kultury bakterii do produkcji sera,
kultury bakterii do produkcji jogurtu,
kultury bakterii do produkcji twarogu,
produkcja sera,
produkcja twarogu,
produkcja jogurtu,
szkolenia serowarskie,
kursy serowarskie,
kotły serowarskie,
kocioł serowarski,
podpuszczka,
chlorek wapnia,
formy serowarskie,
krajacz skrzepu,
powłoka serowarska,
serowarstwo farmerskie,
sery farmerskie,
serowarstwo rzemieślnicze,

FACEnetwork w 2015 roku

W dniach 26-27 marca odbyło się w Paryżu kolejne spotkanie FACENetwork.
W czwartek 26 marca obradował Zarząd i Komisja Europejska FACE. Omawiano sprawy stowarzyszenia, przyjęto nowych członków, zastanawiano się jak poprawić kondycję finansową i gdzie można zdobyć fundusze na działalność. Dużo uwagi poświęcono kolejnemu, siódmemu już Kongresowi Sieci połączonej z corocznym Walnym Zgromadzeniem FACE.
W tym roku spotykamy się w dniach 7-9 października w Mediolanie. W planie jak zwykle dzień dla stowarzyszenia, dzień kongresowy i dzień na wizyty farmerskie. Kto będzie miał czas może zostać do soboty i zwiedzić Targi Światowe EXPO 2015. Gdy tylko będzie znany dokładny plan spotkania poinformuję o tym zainteresowanych. Zachęcam członków Stowarzyszenia Serowarów Rodzinnych do zorganizowania wyjazdu na tę imprezę.
Przedstawiciele innych krajów zadają nam często to pytanie: a gdzie są wasi serowarzy?
27 marca odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Redakcyjnego Europejskiego Poradnika Dobrych Praktyk Higienicznych. Dyskutowaliśmy nad planem pracy i podziałem obowiązków. To niełatwe zadanie, biorąc pod uwagę uczestnictwo wielu krajów i uwzględnienie interesów wszystkich stron. Komitet liczy prawie 20 osób, ale główny ciężar spoczywa na 5 autorach ,którzy mają go napisać i 4 czytających, którzy muszą to wszystko na bieżąco czytać.
Autorzy to specjaliści z 5 krajów europejskich, z zakresu mleczarstwa, serowarstwa, mikrobiologii itp. związani z farmerskim przetwórstwem mleka a osoby czytające to praktycy, farmerzy- producenci serów. Pierwsza wersja do przedłożenia Dyrekcji Generalnej Health w Brukseli to marzec 2016. Wbrew pozorom, to bardzo mało czasu. Ale cóż, bierzemy się do roboty!
A Paryż, jak to Paryż. Kto był ten wie, kto nie był i tak musi sam zobaczyć.

Autor: Agrovis Podpuszczki i koagulanty, kultury bakterii! Zapraszamy do współpracy!

Logowanie

Login:

Hasło:Created by TERABAJT