AGROVIS ...Serowarstwo Farmerskie i Rzemieślnicze...
kultury bakterii,
żywe kultury bakterii,
kultury bakterii do produkcji sera,
kultury bakterii do produkcji jogurtu,
kultury bakterii do produkcji twarogu,
produkcja sera,
produkcja twarogu,
produkcja jogurtu,
szkolenia serowarskie,
kursy serowarskie,
kotły serowarskie,
kocioł serowarski,
podpuszczka,
chlorek wapnia,
formy serowarskie,
krajacz skrzepu,
powłoka serowarska,
serowarstwo farmerskie,
sery farmerskie,
serowarstwo rzemieślnicze,

„SERY, MASŁO, JOGURT, KEFIR – 120 PRZEPISÓW NA PRZETWORY MLECZNE”

Nakładem Oficyny wydawniczej MULTICO ukazała się właśnie bardzo pożyteczna i praktyczna książka pod tytułem „SERY, masło, jogurt, kefir – 120 przepisów na przetwory mleczne”

Książka jest przeznaczona dla małych, początkujących przetwórców mleka, którzy poszukują pomysłów, jak można przetworzyć mleko w warunkach domowych lub przyfermowych.

„SERY, masło, jogurt, kefir – 120 przepisów na przetwory mleczne” Na wstępie, czytelnik może zapoznać się z podstawowymi faktami dotyczącymi składu mleka, przydatności do przerobu i procesów jakie w nim zachodzą. Położony jest nacisk na znaczenie higieny całego procesu produkcji, począwszy od utrzymania zwierząt, udoju oraz samej produkcji.

Główną część publikacji stanowią receptury 120 różnych wyrobów mleczarskich, nie tylko serów. Chociaż książka jest tłumaczeniem z języka niemieckiego i niektóre przepisy i porady mogą nie przystawać do warunków polskich, jest to praca godna polecenia i powinna się znaleźć w biblioteczce każdego „małego serowara”, jako wstęp do długiej drogi doskonalenia serowarskich umiejętności.

Tekst jest wzbogacony licznymi zdjęciami dobrej jakości, pokazującymi bogactwo możliwości, jakie daje samodzielny przerób mleka.

Podręcznik zawiera ponadto wiele porad praktycznych, sugerujących, jak poradzić sobie z kompletowaniem sprzętu, organizowaniem produkcji, pakowaniem i przechowywaniem produktów.

Książka jest do kupienia w firmie „AGROVIS” w cenie ustalonej przez wydawcę, czyli 35 zł + koszty wysyłki. Kontakt: sklep@agrovis.eu lub tel. 089 767 43 93.

UWAGA: Proszę zwracać uwagę na dozowanie poszczególnych dodatków. Np. dozowanie podpuszczki odnosi się do dość stężonego preparatu, a dodatek bakterii może dotyczyć zakwasu płynnego, produktów ze sklepu lub koncentratów bakteryjnych. W razie wątpliwości proszę kontaktować się z firmą, najlepiej pod adresem: mirek.sienkiewicz@agrovis.eu
ksiazka1

Autor: Agrovis Podpuszczki i koagulanty, kultury bakterii! Zapraszamy do współpracy!

Logowanie

Login:

Hasło:Created by TERABAJT